Ήττα για τον νεοφώτιστο Αρκαδικό απο τον Ολυμπιακό

Δεν υπάρχουν σχόλια

Την ήττα με σκορ 86-44 γνώρισε η ομάδα του Αρκαδικού από τον Ολυμπιακό, σε παιχνίδι που έγινε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας για την 3η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ.

Ο Αρκαδικός βρέθηκε πίσω στο σκορ από την αρχή της αναμέτρησης και σε κανένα σημείο δεν μπόρεσε να αντιδράσει κόντρα σε έναν καταιγιστικό Ολυμπιακό. Το ημίχρονο έκλεισε στο 50-15, με τον Στεφανίδη να είναι στους τέσσερις πόντους, ενώ οι Καλλινικίδης και Τζουγκαράκης είχαν από τρεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αρκαδικός είχε καλύτερο πρόσωπο, προσπάθησε πολύ στο παρκέ σε άμυνα και επίθεση και μάζεψε τη διαφορά του ημιχρόνου, ωστόσο η αστοχία έκανε και πάλι την εμφάνισή της σε πολλά σημεία.

Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να επικρατούν 86-44.

Τα δεκάλεπτα: 21-11, 50-15, 71-33, 89-44

Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Γιάνγκ 6, Χάντερ 9, Παπαπέτρου 3, Σπανούλης 5, Στρόμπερι 13, Τσαϊρέλης, Τολιόπουλος, Πρίντεζης 2, Αγραβάνης 17, Χάκετ 7, Λοτζέσκι 20, Αθηναίου 7.

Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος, Λαμπρόπουλος 15, Βαν Όστρουμ 7 (1), Κοψαύτης 1, Κωνσταντίνου, Στεφανίδης 8, Μπράουν, Νούτινεν 5, Καλλινικίδης 5 (1), Τζουγκαράκης 3, Σαντί, Σταματόπουλος.