Αστέρας Τρίπολης – Βέροια 2-1

Δεν υπάρχουν σχόλια
Ο ΑΣΤΕΡΑΣ κέρδισε τη Βέροια με 2-1 για την 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Τα γκολ της νίκης σημείωσε ο Ιωαννίδης (48′, 73′).

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ αιφνιδιάστηκε από το γκολ του Μπαλάφα στο 9′, πίεσε στο πρώτο ημίχρονο για την ισοφάριση και έχασε καλές ευκαιρίες με σουτ των Δημούτσο, Stanisavljevic αλλά και σε ένα τετ α τετ του Mazza στις καθυστερήσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας παρουσιάστηκε αποφασισμένη και κατάφερε να κάνει το 1-1 στο 48′ με τον Ιωαννίδη. Οι φάσεις μπροστά στην εστία της Βέροιας διαδέχονταν η μία την άλλη με τον Καντιμοίρη να προχωρά σε δύο δύσκολες επεμβάσεις σε σουτ του Mazza ο οποίος είχε και δοκάρι επιχειρώντας μακρινό σουτ πίσω από τη σέντρα! Πριν από τη θεαματική φάση του Αργεντινού, ο Ιωαννίδης είχε φτάσει στο 2-1 διπλασιάζοντας τα προσωπικά του τέρματα και του ΑΣΤΕΡΑ.

Η άμυνα του ΑΣΤΕΡΑ δεν απειλήθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και η ανατροπή έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στην ομάδα μας.

Οι συνθεσεις:

ΑΣΤΕΡΑΣ: 37. Μπαντής, 27. Lluy, 5. Τριανταφυλλόπουλος, 13. Ζησόπουλος, 18. Γιαννούλης (72′ Παντελιάδης), 2. Dudu ( 46′ Chavez), 8. Δημούτσος, 25. Κουρμπέλης, 31. Stanisavljevic (46′ Φούντας), 10. Ιωαννίδης, 7. Mazza

Βέροια: 1. Καντιμοίρης, 31. Γιαννούλης, 18. Malon (66′ Edjenguele), 44. Πούγγουρας, 22. Σιόντης, 25. Μπαλάφας, 15. Arce, 86. Majewski (75′ Μάνος), 9. Ναζλίδης, 20. Μελικιώτης (50′ Youssouf), 10. Ανάκογλου