Ηρακλής – Αστέρας Τρίπολης: 1-1

Δεν υπάρχουν σχόλια

Με γκολ του Μπέρτου στο 89′ ο ΑΣΤΕΡΑΣ πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στην αναμέτρηση με τον Ηρακλή.

Ο Αστέρας στο δεύτερο ημίχρονο δημιούργησε ευκαιρίες, είχε καλά διαστήματα στην μεσοεπιθετική της ανάπτυξη και πάλι όμως βρέθηκε να χάνει με γκολ που σημείωσε ο Κυριακίδης. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ παρά το ότι ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό, είχε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ με βασικότερη όλων αυτή του Farina, ο οποίος δεν μπόρεσε να πιάσει γεμάτα το σουτ μέσα από την περιοχή του Ηρακλή. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Donnarumma με απίθανη διπλή απόκρουση κράτησε το 1-1. Με το τελικό 1-1 η ομάδα μας έφτασε στους 12 βαθμούς.

Συνθεσεις

ΑΣΤΕΡΑΣ: 90. Donnarumma, 96. Igor, 25. Μπέρτος, 54. Hamdani, 18. Γιαννούλης, 13. Τσουκαλάς (83′ Stanisavljevic), 21. Δημούτσος (70′ Iglesias), 23. Καλτσάς, 7. Μazza, 19. Τσιλιανίδης (61′ Farina), 10. Ιωαννίδης

Ηρακλής: 1. Ηuanderson, 19. Kυριακίδης, 5. Στάμου, 33. Ζιάμπαρης, 3. Σαραμαντάς, 55. Κούρος (68′ Aγγελόπουλος), 8. Ινζόγλου, 10. Sales (87′ Βοσνακίδης), 7. Monteiro (75′ Πασάς), 16. Ρούσσος, 9. Perrone

Πηγή: asterastripolis.gr